عواملی که باعث اتومات نکردن یخچال فریزر دوو می شوند
زمان جاری : یکشنبه 07 خرداد 1402 - 11:27 بعد از ظهر
نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردم


سلام مهمان گرامي؛
مهمان گرامي، براي مشاهده تالار با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد


آیا میدانید؟ ایا میدانید :


تعداد بازدید 16
نویسنده پیام
darayousefi5 آفلاینارسال‌ها : 8
عضویت: 21 /2 /1401
عواملی که باعث اتومات نکردن یخچال فریزر دوو می شوند
عواملی که باعث اتومات نکردن یخچال فریزر دوو می شوند
اتومات نکردن یخچال فریزر دوو دلایل مختلفی دارد. البته باید توجه داشته باشید که پس از خرید یخچال فریزر دوو و نصب آن، به منظور این که یخچال فریزر به دمای متعادل و مناسب برسد، معمولا تا 24 ساعت بدون وقفه فعالیت می کند. اما بعد از گذشت این زمان یخچال فریزر حتما باید اتومات کند. در طی اتومات کردن، یخچال فریزر فعالیت خود را برای دقایقی متوقف می کند. اهمیت اتومات کردن از آن جهت است که موجب بهبود کارایی یخچال فریزر و افزایش عمر موتور آن می گردد. عواملی همچون خرابی کمپرسور و ترموستات و ایجاد نشتی در سیستم گاز مبرد یخچال فریزر باعث اتومات نکردن می شوند. در ادامه مهم ترین دلایل اتومات نکردن یخچال فریزر دوو بررسی شده اند.

کمبود گاز فریون؛ از دلایل رایج اتومات نکردن یخچال فریزر دوو
گاز فریون با جریان یافتن در سراسر یخچال فریزر، قسمتی از بار عمل خنک سازی را بر دوش می کشد. موتور یخچال فریزر این گاز را به گردش در می آورد. از این رو، وجود نشتی در سیستم گاز فریون یا کاهش مقدار آن، باعث فشار آمدن به موتور یخچال فریزر برای خنک سازی می شود و این گونه موتور یک سره کار کرده و اتومات نمی کند. برطرف کردن نشتی و یا شارژ مقدار گاز باعث برطرف شدن این مشکل می شود.

کثیفی لوله های کندانسور
لوله های کندانسور همواره باید کاملا تمیز و عاری از گردوغبار باشند. کندانسور وظیفه اصلی خنک کردن محیط داخلی را بر عهده دارد. از این رو، همواره باید هوا در پشت یخچال فریزر جریان داشته باشد تا لوله های کندانسور نیز خنک شوند. اگر روی این لوله ها کثیفی و گردو‌غبار وجود داشته باشند، جریان هوا نمی تواند گاز مبرد داخل آن ها را کاملا خنک کند. به همین دلیل چرخه تبرید با اختلال مواجه می شود و محیط داخلی یخچال فریزر نیز خنک نخواهد شد. کثیفی لوله های کندانسور از مهم ترین دلایل اتومات نکردن یخچال فریزر دوو است.

خراب شدن برد الکترونیکی اصلی؛ از دلایل اساسی اتومات نکردن یخچال فریزر دوو
عملکرد برد الکترونیکی اصلی مانند مغز برای یخچال است. این برد تمامی فرمان های عملکردی یخچال فریزر را صادر می کند. در واقع وظیفه اصلی برد الکترونیکی یخچال فریزر، کنترل کمپرسور یخچال و سایر قطعات است. در صورتی که قطعات برد الکترونیکی عملکرد نادرستی داشته باشند و یا معیوب شوند، دستورات لازم برای خاموش کردن موتور و استراحت آن، صادر نخواهد شد و شاهد بروز مشکل اتومات نکردن یخچال فریزر دوو خواهیم بود. تعمیر قطعات برد الکترونیکی امکان پذیر است؛ اما در صورتی که مشکل برطرف نشد، برد را حتما باید تعویض کنید.

معیوب بودن ترموستات
ترموستات وظیفه تنظیم دما در داخل یخچال فریزر را بر عهده دارد. طبیعی است که اگر این قطعه معیوب باشد، نتواند دما را تنظیم کند. در چنین شرایطی، دما به صورت اتوماتیک و خود به خود، بر روی کمترین یا بیشترین میزان خود قرار می گیرد. در نتیجه دو حالت ممکن است اتفاق بیفتد؛ یا یخچال خیلی کم روشن شود که این مساله موجب فاسد شدن مواد غذایی می شود. یا از سوی دیگر، یخچال فریزر آنقدر کار می کند تا مواد غذایی یخ بزنند و یا موتور خراب شود.

خرابی تایمر و یا هیتر دیفراست
تایمر دیفراست قطعه ای در یخچال فریزر است که فرایند یخ زدایی را آغاز می کند. در صورت وقوع هر گونه عیب و ایراد برای تایمر، هیتر دیفراست نیز از کار می افتد. به همین خاطر، برفک و یخ های یخچال فریزر، آب نمی شوند. افزایش یخ ها و برفک ها به معنی ممانعت از گردش هوای مناسب در داخل یخچال فریزر است که این مساله، اجازه خاموش شدن و استراحت کردن به دستگاه را نمی دهد. بنابراین یخچال فریزر اتومات نکرده و یک سره کار می کند. برای برطرف کردن این مشکل، بهتر است تایمر دیفراست تعویض یا تعمیر شود. اگر تایمر سالم اما هیتر معیوب باشد، حتما ابتدا باید لوله های اواپراتور بررسی و برفک زدایی کنید. در صورت حل نشدن مشکل، باید هیتر را تعویض کنید.

وجود ایراد در موتور فن کندانسور
فن کندانسور، هوا را روی سیم پیچ های کندانسور به گردش در می آورد. هوا با این عمل سرد شده و به داخل محفظه هدایت می شود. برای تولید هوای سرد، عملکرد صحیح کندانسور ضروری است. اما در صورتی که فن کندانسور کار نکند، یخچال و فریزر شما همچنان هوا سرد را اما با قدرت بسیار کمتر از قبل، به داخل خود می کشد. برای جبران کار نکردن موتور فن کندانسور، کمپرسور باید تقریبا به طور دائمی کار کند. پس در نتیجه خرابی موتور فن کندانسور، باعث اتومات نکردن یخچال فریزر دوو می شود.

اتومات نکردن یخچال فریزر دوو به علت خراب بودن موتور
موتور اصلی ترین جزء یک یخچال فریز است و سرمای مورد نیاز آن را تامین می کند. اگر موتور یخچال فریزر ایرادی پیدا کند و یا خراب شود، دیگر نمی تواند سرمای مورد نیاز فضای داخلی یخچال را تامین کند. در نتیجه، ترموستات یا برد الکترونیکی فرمان خاموش کردن موتور را صادر نمی‌ کنند. از این رو، موتور مجبور می شود تا یک سره کار کند که بتواند سرمای مورد نیاز را تامین کند. در چنین شرایطی مشکل اتومات نکردن ساید بای ساید دوو پیش می آید. برای برطرف کردن این مشکل، بهتر است موتور یخچال را، در صورتی که امکان تعمیر آن ندارد، تعویض کنید.

خرابی موتور فن اواپراتور
فن اواپراتور وظیفه به گردش درآوردن هوای سرد از روی سیم پیچ اواپراتور به قسمت داخلی یخچال فریزر را بر عهده دارد. یکی دیگر از دلایل کار کردن دائمی یخچال فریزر، خاموش نشدن آن و همچنین گرم تر بودن محیط داخلی آن بیشتر از حد نرمال، خرابی فن اواپراتور است. اگر فن اواپراتور خاموش شده باشد یا تنها هر از گاهی فعالیت کند، هوای خنک تولید شده قادر به جریان یافتن و گردش نخواهد بود. بدون کار کردن این فن، هوای خنک به طور موثر بر روی مواد غذایی دمیده نمی شود. با این حال در این شرایط، یخچال و ساید بای ساید تلاش می کنند تا دما را فقط با فعالیت دائمی و خاموش نکردن موتور حفظ کنند.مطلبی که مطالعه کردید از مجموعه مقالات آموزشی سایت دیبا پشتیبان ایرانیان می باشد . همچنین شما می توانید وارد لینک زیر شوید و این مقاله را به طور کامل مطالعه بفرمایید و سایر مقالات اموزشی سایت را نیز از سایت اصلی مطالعه کنید :

https://www.daewooposhtiban.com/refrigerator/not-automating/

همچنین اگر در خصوص تعمیر یخچال ساید بای ساید دوو و یا تعمیر یخچال فریزر دوو به مشاوره با کارشناس نیاز دارید و یا تمایل دارید تا دستگاه شما توسط تعمیرکار متخصص یخچال فریزر دوو تعمیر شود ، می توانید با نمایندگی تعمیرات دیبا پشتیبان ایرانیان تماس برقرار کنید و از خدمات این مرکز بهره مند شوید .


جمعه 14 بهمن 1401 - 16:57
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیربرای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


پرش به انجمن :


تماس با ما | عواملی که باعث اتومات نکردن یخچال فریزر دوو می شوند | بازگشت به بالا | پیوند سایتی RSS